About

hakkimizda

 

34solo profesyonellikten ödün vermeden bağımsız çalışmak isteyenlerin bir arada proje ve iş üretebildiği bir organizasyon. Küçük iş birimleri ve kişisel yaratıcılar olarak, birbirimizden güç alarak etkin, hızlı ve ekonomik çözümler üretebiliyoruz. Bireysel olduğu kadar kolektif de çalışabiliyoruz.

Pek çok iş ve ürünümüzün başında göreceğiniz 34 rakamı İstanbul’u simgeliyor. İstanbul markasını sahipleniyoruz ve destekliyoruz.

Kurumları daha yaratıcı yerler haline getirmek de yüklendiğimiz misyonlardan biri. İnovatif ürünler ve hizmetler iş, bilim, sanat üçgeninde gelişiyor. Kurumsal aktiviteler, workshoplar, eğitimler, sosyal sorumluluk projeleri, yaratıcı sektörden kişilerle birlikte üretilen işler ile bu kurumlarda fark yaratmak için çalışıyoruz.

* * *

Small is beautiful! 34solo is a creative cluster bringing individual work cells and micro initiatives who choose to work solo in the corporate world, to create and produce collectively as well as individually. Free from corporate ladders and boundaries, bringing innovative products and services, breakthrough solutions, state of the art organizations and landmark projects into light is much faster and cost effective.

Power of 34! Yes, we treasure, own, love and cherish Istanbul, one of the the most attracting, inspiring and rewarding cities for creativity, as our nurturing Gaia, glueing us and our work together.

Create, Innovate, Generate! New golden triangle of corporate success lies between the lands of business, science and art. One of our missions is encouraging business learn from science and science learn from art and art learn from business and so on and so forth, to make the world a more creative place.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s