PKN Istanbul

 

51252-5

Pecha Kucha Japonca ‘fis-kos’ anlamına geliyor. Pecha Kucha Night ise yaratıcı işlerin, formaliteden uzak ve kolay bir biçimde gösterilmesini sağlayan bir sunum formatı. Pecha Kucha Night’ın başlıca amacı kısa ve öz sunumlarla ilgi seviyesini yüksek tutarak bir gece için-de 10-12 kişinin yaratıcı fikir, kavram, ürün ve hayallerini seyirci ile paylaşabilmesini sağlamak. Pecha Kucha Night kar amacı gütmeyen bir paylaşım ve iletişim aktivitesi olarak aralarında Tokyo, New York, Londra, Paris, Şanghay, Sydney, Beyrut, Tel Aviv, Cape Town, Helsinki ve Pekin’in de bulunduğu dünyanın 450 den fazla kentinde düzenli olarak yapılıyor ve bu şehirlerin sayısı her geçen gün artıyor.

İstanbul’da düzenlenen Pecha Kucha gecelerini ise 34 Solo düzenliyor. Etkinlikler http://www.pecha-kucha.org/night/istanbul/ adresinden takip edilebilir.

^^^

PechaKucha 20×20 is a simple presentation format where you show 20 images, each for 20 seconds. The images advance automatically and you talk along to the images. PechaKucha was devised and shared by Astrid Klein and Mark Dytham and  Klein Dytham. With PechaKucha Nights now happening in over 600 cities around the world, .PechaKucha İstanbul is organized by 34Solo. You can follow us on  http://www.pecha-kucha.org/night/istanbul/

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s